Czy można wziąć kredyt dla emeryta bez regularnych dochodów?

Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna sprawia, że wiele osób nie może pochwalić się regularnymi dochodami, ponieważ pracują jedynie czasowo, na przykład w oparciu o umowę o dzieło czy też zlecenie.

Kredyt dla emeryta jest nisko oprocentowany

kredyt dla emerytaW takim wypadku, kiedy zabraknie pieniędzy na pewne wydatki, związane z codziennym życiem czy też czymś niespodziewanym, nie można liczyć na pomoc z banku, który wymaga pozytywnej historii kredytowej, wykazania wysokości dochodów, a także zagląda w BIK, by sprawdzić, czy będziemy dobrymi i solidnymi kredytobiorcami. Na szczęście istnieją równie parabanki, w których można zaciągnąć kredyt na oświadczenie. Wystarczy tylko poinformować z jakiego źródła mamy dochody. Placówka ewentualnie może skontaktować się telefonicznie z osobą, która nam płaci i zapytać, czy faktycznie mamy dochody z takiej formy zarobkowania.Tani kredyt to również pewne zobowiązanie, które trzeba regularnie spłacać. Jeżeli mamy w domu osobę, która pobiera już świadczenia emerytalne, można zdecydować się na kredyt dla emeryta, który jest dosyć nisko oprocentowany. Wtedy łatwiej go spłacać. Warto pamiętać, że rata kredytu powinna być dla nas priorytetem, ponieważ kiedy będziemy mieli zaległości w spłacie, nie otrzymamy kolejnej pożyczki,a ponadto mogą nas czekać nieprzyjemności związane z windykacją.

Jeżeli zaciągnęliśmy kilka zobowiązań w różnych placówkach, rozwiązaniem możne okazać się kredyt konsolidacyjny z jedna ratą, którą da się udźwignąć i która nie będzie zbytnim obciążeniem w comiesięcznym budżecie.