Polskie szkółki narciarskie coraz popularniejsze – narty w Czarnej Górze

Jak pokazują ostatnio przeprowadzone badania Polacy coraz chętniej wyjeżdżają z miasta na ferie zimowe. Jeszcze kilka lat temu zima to był bardzo słaby okres dla wszystkich osób, które żyły z turystyki.

Narty w Czarnej Górze

czarna góra nartyOczywiście działały stoki narciarskie czy szkółki narciarskie gdzie można było podjąć naukę jazdy na nartach jednakże od kilku lat cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Jak przekonują socjolodzy, trend wyjeżdżania na ferie zimowe jest czymś nowym. Polacy dopiero niedawno zaczęli korzystać z możliwości jakie wiążą się chociażby z tym, iż mamy w kraju przepiękne góry oraz wiele stoków narciarskich. Zadowolenie ze zmiany jaka zachodzi w poglądzie nie kryją tylko właściciele stoków czy ośrodków wypoczynkowych ale także psycholodzy, którzy nie mogą wręcz przestać wymieniać argumentów potwierdzających wyższość spędzania ferii w górach nad feriami przed telewizorem. Jak przyznaje na przykład właściciel jednego z ośrodków gdzie można przyjechać na Czarna Góra narty lub w Zieleńcu różnica w ilości turystów jest ogromna. Jak mówi turyści zawsze przyjeżdżali ale od kilku lat to dosłownie brakuje miejsc w ośrodkach. To oczywiście świetna wiadomość, że Polacy zaczęli dostrzegać plusy z tak aktywnej formy wypoczynku jaką jest jazda na nartach czy snowboardzie czy też zwykłe spacery po górach.

To co zauważyć można z porównaniem ubiegłych lat to fakt, iż Polacy coraz częściej na narty wyjeżdżają do polskich miejscowości oraz na polskie stoki co jeszcze kilka lat temu było dosyć rzadkie. Dawniej królowały Alpy, a wyjazdy na polskie stoki uznawane były za niemodne, teraz się to, na szczęście, zmieniło.