Co to są wagi samochodowe?

Wagi platformowe służą do ważenia samochodów. Mogą mieć różne rozmiary i być wytrzymałe na różny nacisk oraz masę. Pozwalają na zważenie różnego rodzaju pojazdów od osobowych po towarowe.  Mogą być one wykonane na przykład ze stali.

Odpowiednie wagi samochodowe

wagi samochodoweSamochód wjeżdża na taką platformę, która wyposażona jest w elektroniczne urządzenie pomiarowe. Pozwala na dokładne zmierzenie różnych osi pojazdu. Zależnie więc o zastosowania takie wagi samochodowe powinny być odpowiednio dobrane. Waga samochodowa tego rodzaju może być nawet wyposażona w drukarkę termiczną. Warto wiedzieć, że taka waga przyda się w wielu miejscach, a może być zagłębiona w gruncie, tak aby nie było problemu z podjazdem na nią. Wagi platformowe mogą być również tak zwane najazdowe, czyli zlokalizowane ponad gruntem. Te drugie są w sumie łatwiejsze w montażu, aczkolwiek również wymagają odpowiedniego przygotowania. Grunt musi być tak zrobiony, aby wagi najazdowe mogły być doń dokładnie przytwierdzone. Nie może być tam żadnych nierówności, bo wówczas pomiar będzie z pewnością niedokładny i zafałszowany. Montaż może być na stałe albo tylko tymczasowo, zależnie od modelu wagi. To już można dopasować. Takie wagi stosowane są na przykład w stacjach kontroli pojazdów, w firmach transportowych czy u mechanika. W różnych branżach może być konieczność zważenia samochodów. Na pewno kluczowe jest to we wspomnianych biznesach. Przykładowo zbyt obciążony samochód nie może jeździć po jezdni, bo będzie psuł nawierzchnię.

Poza tym na przykład waga samego samochodu musi się zgadzać z tym, co jest napisane w jego dokumentach. Wagi platformowe są więc powszechnie stosowane w motoryzacji. Stanowią bardzo potrzebny przedmiot, a więc warto, aby przedsiębiorstwa dobrze dobierały asortyment. Dzięki temu będzie można otrzymać precyzyjną wagę.