Szykowanie sali prób z pianką akustyczną

Dla każdego zespołu, czy to nowego, czy to już doświadczonego sala prób jest bardzo ważnym miejscem. To właśnie tam powstają nowe kawałki, a później tam właśnie odbywa się dopracowani ich. Jest to miejsce, które dla każdego zespołu znaczy naprawdę dużo. Jak więc najlepiej przygotować ją?

Pianka akustyczna w sali prób

pianka akustycznaAno należy pamiętać po pierwsze o sprzęcie. Można tak się umówić, że za każdym razem każdy przywozi swoje, albo po prostu zrobić zrzutkę na sprzęt i grać na tym kupionym za swoje. Różne są metody podziału tego. Niektórzy swój sprzęt główny, koncertowy trzyma właśnie w sali prób, a w domu gra na jakimś tam wzmacniaczu za małe pieniądze, albo na perkusji elektronicznej. Wiadomo, że jest to też ważne dla ludzi, którzy mieszkają w blokach i nie ma jak wykorzystać potencjału ich instrumentów. Po instrumentach powinniśmy zastanowić się czego od tej sali oczekujemy, i dość szybko każdy dochodzi do wniosku, że potrzeba dobrej akustyki! Gołe ściany w dużym pomieszczeniu gwarantuje taką akustykę jak stara studnia. Echo, pogłosy i różne nie pożądane efekty. Dlatego należy od razu zacząć interesować się czym są panel akustyczne bądź też mata akustyczna. Mata ta inaczej nazywana jest jako mata wygłuszająca, co można już połączyć z jej przeznaczeniem. Pianka akustyczna ma to do siebie, że nie przepuszcza dźwięku dalej, ale również nie powoduje odbicia sygnału, inaczej nazywanego falą akustyczną. Pianka wygłuszająca jest więc bardzo przydatna. Należy zamontować je na ścianie (to jest najważniejsze), a jak pozwolą finanse to i na suficie. Tak, żeby nic nie odbijało fali. Na podłogę są różne metody. Można również zamontować piankę wygłuszającą, ale trochę inaczej wyglądającą, jednak więcej osób preferuje inne metody, nawet największe gwiazdy na podłogę stosuję z reguły po prostu… dywan! Może brzmi to śmiesznie, jednak jest naprawdę skuteczne.

Dźwięk się nie odbija, a jednocześnie skutecznie niweluje drgania które są powodowane podczas grania. Tak przygotowana sala nadaje się do nawet profesjonalnego zespołu.