Kiedy jeżdzik skip hop a kiedy rowerek dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się kiedy należy kupić pierwszy rowerek dla dziecka. Jest to ciężka decyzja, gdyż każde dziecko rozwija się inaczej i ciężko jest określić odpowiedni moment. Początkowo, gdy dziecko zaczyna się podnosić nie jest ciężko, wystarczy tylko je przytrzymać i dziecko samo stawia kroki.

Jeździk skip hop – najlepszy wybór dla dziecka

skip hopZ czasem jednak jest to coraz bardziej męczące. W takim momencie należy już kupić jeździk. Jaki jednak wybrać? Na rynku jest wielu producentów np. skip hop, ale czym on różni się od innych? Odpowiedzieć na to pytanie jest ciężko. Przy wyborze należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał z jakiego został on wykonany. Koniecznie musi być atestowany przez organizacje dbające o zdrowie dzieci. Reszta to już tylko kwestia gustu. Z czasem jednak dzieci wyrastają i zaczynają się domagać roweru. Kiedy jest moment, aby kupić rowerki dla dzieci? Dziecko musi przede wszystkim samodzielnie chodzić i dobrze się utrzymywać na nogach. Wtedy można pomyśleć o pierwszym rowerku. Musi to być jednak rowerek, nad którym kontrolę sprawuje rodzic, aby dziecko sobie nie zrobiło krzywdy. Warto więc doczepić do niego kijek, a najlepiej także kółka z boku, aby rower był bardziej stabilny. W początkowym okresie nauki dzieci szybko się zniechęcają, gdyż nie potrafią złapać równowagi, przez co trudno jest im nauczyć się jeździć. Należy więc wykazać się dozą cierpliwości.

Z czasem sami zauważymy, że dzieci już dobrze radzą sobie z jazdą na małym rowerze. Wtedy należy pomyśleć nad zmianą roweru na większy, jednak nadal dopasowanym do wzrostu malucha.

Jeszcze więcej przeczytasz pod adresem http://www.twoja-przygoda.pl/kat/86/skip-hop.html