Pomysł na emeryturę – hotel na Mazurach

W przyszłym roku wraz z mężem odchodzimy na emeryturę. Jest to dla nas sytuacja nowa, nigdy nie mieliśmy dużo wolnego czasu i nie wiemy za bardzo jak się w tej sytuacji zachować. Troszkę nas przeraża myśl, że cały dzień nie będziemy mieli określonych zadań.

Hotele i spa na Mazurach czyli jak spędzać czas na emeryturze

hotel mazuryPostanowiliśmy więc zaplanować sobie naszą emeryturę. Na każdy rok obiecaliśmy sobie, że będziemy ustalać cele do osiągnięcia, a następnie postaramy się je w pełni zrealizować. Zabraliśmy się więc do szczegółowego zaplanowania pierwszego roku emerytury. Pierwszym pomysłem było zdobywania wiedzy w tematach, które nas interesują. Odkryliśmy konferencje na mazurach, dotyczące zdrowia i utrzymania ciała w dobrej formie. Stwierdziliśmy, że to dobry pomysł bo jeśli chcemy na emeryturze żyć aktywnie to musimy o siebie bardzo dbać. Kolejnym naszym pomysłem był wyjazd do spa. Takie wyjazdy potrafią poprawić stan zdrowotny oraz samopoczucie. Nie musi on być drogi. Wystarczy tylko w odpowiednim czasie zarezerwować hotel Mazury. Sam wyjazd można zorganizować po kosztach i nie martwić się o pieniądze. Jeszcze jednym naszym pomysłem było czytanie książek. Jest to czynność, na która nigdy nie mieliśmy czasu. Dlatego postanowiliśmy czytać 10 książek rocznie z założeniem, że większość tego czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu, w parku czy też na naszym tarasie.

Nie bez znaczenia jest również nasz związek, dlatego umówiliśmy się na randki przynajmniej raz w miesiącu, aby przebywać tylko we dwoje i poprawiać relacje między nami.