Ubiór żołnierza na polu walki, a odzież robocza

Każdy żołnierz powinien posiadać specjalne umundurowanie. Jest ono wyjściowe, jak i drugie tak zwane robocze, czyli ubiór, na co dzień, jak i do walki. Ubiór żołnierza na polu walki powinien być specjalny, taki ubiór musi spełniać specjalne zadanie, czyli ochotne żołnierza przed urazami.

Odzież robocza się sprawdza

odzież roboczaKażdy żołnierz zanim wyruszy na pole bitewne musi przejść odprawę i dowiedzieć się o taktyce walki, jak i o zasadach postępowania w danych warunkach walki. Jest to takie szkolenia BHP żołnierskie. Wyruszając na pole bitewne żołnierz powinien posiadać specjalny strój. Wiadomo mundur, ale i nie tylko. Zaczynając od dołu. Buty żołnierza powinny być nie przemakalne, poza tym powinny przypominać burty robocze, takie jak na przykład buty robocze urgent. Mają one chronić stopę żołnierza podczas walki. Kolejny element to rękawice ochronne dłoni, które chronią przed odłamkami podczas strzelania z broni. Wiadomo łuski maja odstrzał, wiec takie rękawice robocze są ja najbardziej odpowiednie, podobnie jak odzież robocza. W Katowicach nawet znajduje się fabryka takich rękawic na wojnę. Także na polu bitewnym żołnierz powinien posiadać kamizelkę kuloodporną. Jest to bardzo ważny element stroju każdego żołnierza, tak samo jak hełm. Także ważnym elementem są okulary, które mają chronić oczy przed różnymi odłamkami na polu bitewnym.Podczas bitwy, każdy żołnierz powinien posiadać odpowiedni strój.

Wpłynie na to pewno na jego bezpieczeństwo i na mniejszą ilość urazów. Poza tym strój bardzo często jest funkcjonalny, więc także pomoże w walce. Dlatego właśnie każdy żołnierz powinien posiadać odpowiedni strój – mundur.