Odzież używana męska – na wagę?

Często przechodząc koło sklepów z odzieżą używaną możemy napotkać na różne rodzaje cenników. Jedni piszą, że bluzki już od dwóch złotych za sztukę, a inni, że bluzki już można u nich kupić za dwadzieścia złotych za kilogram. Są to dwa zupełnie różne cenniki.

Odzież używana męska może być markowa

odzież używana męskaJak zatem się do nich ustosunkować? Który z nich będzie dla nas bardziej korzystny? To na pewno zależny od tego co zamierzamy kupić. Nawet markowa odzież używana męska i damska może być droga. Nie tak droga, jak w sklepie, gdzie sprzedawali nowe ubrania, ale na pewno swoje kosztuje. Za dobry model sprzedawany za sztukę trzeba by zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. To często zbyt wiele dla bywalców lumpeksów. Wtedy bardziej opłaca się kupować coś na wagę. Jeśli jednak chodzi o takie rozwiązania jak odzież używana niesortowana to taniej wyjdzie nam kupowanie na sztuki. Choć zapewne i na wagę nie wyszłoby nas to drogo. Jest to najtańszy rodzaj odzieży, więc w każdym wypadku, nie wydamy na nią fortuny. Jeśli interesuje nas tania odzież używana to musimy wiedzieć co chcemy kupić. Bluzki, bielizna, skarpetki, czy zwiewne lekkie sukienki będą bardzo lekkie, jednak takie rzeczy jak buty, kurtki, spodnie dżinsowe, czy grube, wełniana swetry mogą być bardzo ciężkie.

Ubrania z pierwszej grupy opłaca się zatem kupować na wagę, natomiast tych drugich już nie, lepiej jest kupić ja na sztuki. Rodzaj ceny zależy też od tego z ubraniami w jakim stanie mamy do czynienia. Jeśli są w dobrym stanie to będą droższe i sprzedawane na sztuki, a nie na wagę.