Czym Toruń stoi – apteki

Gdy zapyta się wielu ludzi z czym kojarzy im się Toruń, nieodłącznymi elementami jest Mikołaj Kopernik, uniwersytet Mikołaja Kopernika, pierniki oraz żużel. Dla mieszkańców Torunia to wszystko jest oczywiste. Jako, że mają nieco inny pogląd na swoje miasto niż odwiedzające je osoby widzą bardzo dużo supermarketów, które wciąż wyrastają jak również mnóstwo aptek. Jak się okazuje jest to działalność bardzo chętnie zakładana w tym mieście.

Aptekę można znaleźć na każdym rogu 

apteki w ToruniuZ jednej strony to bardzo dobra oznaka. Ludzie inwestują w biznesy, które mają szanse powodzenia. Nie od dziś wiadomo, że ludzie chorują a także, że wciąż będą. Szczególnie jesienią i zimą. Sezon przeziębień wówczas rozwinięty jest w pełni i suplementy diety, witaminy czy syropy na kaszel schodzą z półek w tempie ekspresowym. Powstawanie coraz to nowych lokali, gdzie sprzedaje się farmaceutyki jest dobre dla konsumentów. Powoduje to, że apteki w Toruniu aby się utrzymać na rynku muszą być konkurencyjne cenowo. Oferują one różnego rodzaju zniżki, katy lojalnościowe bądź spore obniżki lekarstw. Pracownicy aptek starają się także zbudować bardzo przyjazną atmosferę w lokalu. Cenią to przede wszystkim ludzie starsi, często samotni. Lubią wyjść i z kimś porozmawiać. Aptekarz jest jak barman – zawsze wszystkiego wysłucha, pomoże, doradzi. Apteki w Toruniu są stałym obrazkiem ulic, nawet Starówki. Znajduje się na niej jedna, bardzo zabytkowa otwarta od wielu lat. Przewodnicy turystyczni informują o jej historii.

Wydawać by się mogło, że apteki są nowoczesnym miejscem. Historia tej toruńskiej pokazuje, że to miasto mimo tego, iż w oczach osób w nim mieszkających stoi aptekami wplatają się one istotnie we wszystko, co dzieje się w mieście. Warto więc odwiedzić Toruń.