Nieznajoma z obrazka

Kiedy Marek był zapraszany na śluby i wesela zawsze jęczał z niezadowolenie. Nie lubił tego typu imprez, czuł się na nich źle i żadna ilość alkoholu nie potrafiła tego zmienić. Zazwyczaj więc migał się od takich okazji, nie zawsze się jednak dawało. Kiedy za mąż wychodziła jego najmłodsza siostra nie mógł odmówić.

Kto jest na tym zdjęciu?

zdjęciaNa ślubie oczywiście bawił się koszmarnie, o ile zabawa w ogóle może być koszmarna. Całą noc przesiedział przy stole, rozmawiał z gośćmi tylko tyle ile musiał. Nie proszony nie odzywał się wcale. Kiedy po miesiącu dostał do obejrzenia zdjęcia ślubne rzucił je w kąt zaraz o nich zapominając. Chwycił je ponownie dwa dni później z zamiarem zwrotu. Wtedy też w oczy rzuciła mu się jedna fotografia ślubna. Na pierwszym planie był wujek Roman i ciocia Hela z Warszawy ale po prawej stronie stała szczerze roześmiana dziewczyna. Marka zaintrygowała ta wesoła twarz. Nigdy wcześniej nie widział tej dziewczyny, musiała być ze strony pana młodego. Zapytał o nią kiedy oddawał zdjęcia jednak szwagier rozłożył bezradnie ręce. Pierwszy raz widział ją na oczy. Marek się jednak nie poddawał. Zdobył listę gości i sprawdzał wszystkie nieznane mu nazwiska. Zajęło mu to blisko trzy tygodnie i nic nie ustalił.

Miał się już poddać kiedy mijając jedną z warszawskich restauracji zauważył stojącą przy ladzie tajemnicza dziewczynę ze zdjęcia. Okazało się, że dziewczyna jest barmanką i dorabiała tej tej nocy na ślubie Marka siostry. Niestety Marek był wtedy tak zajęty przeklinaniem całej imprezy, że nawet nie zauważył jej kiedy serwowała mu kolejne dania.

Więcej o fotografi można znaleźć na: http://marekpodolczynski.com