Wyścigi formuły 1

Lato kojarzy mi się z wieloma rzeczami. Mogą to być ćwierkające ptaki, mogą to być również tłumy ludzi na miastach wieczorami, mogą to być także truskawki na straganach. Mnie osobiście początek lata kojarzy się z porannymi wyścigami formuły 1, które budzą mnie co niedzielę.

Sklep z częściami do citroena – będzie potrzebny?

sklep z częściami citroenOglądając takie wyścigi interesowały mnie zawsze samochody. Ich części różniły się w dużym stopniu od standardowych samochodów osobowych. Ich kształt pozwalał na szybsze poruszanie się. Aerodynamikę wzmagały specyficzne części samochodu, które minimalizowały opór powietrza. Sam kształt samochodów, to nie wszystko. Lubiłam patrzeć, jak ścigający się sportowcy na zakrętach próbowali się wymijać. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, kiedy kierowcy mieli wypadek. Należało wówczas szybko zainterweniować, ponieważ na torze wyścigowym leżały różne części. Na szczęście nie było tak źle i sprawdzony sklep z częściami do citroena tym razem nie zarobi. U mechanika zajmą się wszelkimi naprawami. Sportowiec, który ściga się na torze bardzo dużo zarabia, ale potrzebuje też wielu pieniędzy na przekształcanie własnego samochodu. Kupuje do tego najdroższe silniki i tu można podać przykład jednego z najlepszych silników renault.

Generalnie wyścig formuły 1, to sport ekstremalny, który bardzo często kończy się kalectwem spowodowanym wypadkiem na torze. Bardzo lubię patrzeć na dynamikę wyścigów, ponieważ wzmaga to we mnie adrenalinę. Specyficzny warkot silnika z rana pobudza mnie do działania.