Nadruki na balonach – jakie muszą być?

 Balony z nadrukami są często spotykane. Są to zarówno takie małe baloniki do trzymania, jakie można dostać przy wejściu do nowo otwartego sklepu czy restauracji, ale to także wielka reklama pneumatyczna, sięgająca nawet kilku metrów. Na każdym takim balonie można wykonać nadruki. Jednak żeby spełniały one swoją rolę to trzeba je odpowiednio przygotować​.

Nadruki na balonach muszą być wyraźne

unikalne nadruki na balonachPrzede wszystkim unikalne nadruki na balonach muszą być dobrze wykonane. Farba czy tusz używany do nadruku nie może się zmywać, nawet pod wpływem deszczu, ani też nie może blaknąc na słońcu. Kolory powinny być żywe i widoczne. Przechodzimy zatem do drugiego punktu, czyli do tego, ze nadruki muszą być wyraźne. Szczególnie na balonach pneumatycznych napisy mają być widoczne z daleka. Litery nie mogą być zbyt małe, bo nie da się ich rozczytać, ale też zbyt duże będą kiepskie do czytania. Nie należy też wybierać zbyt dekoracyjnych czcionek, bo będą one również nieczytelne. Lepiej jest postawić na prosty litery. Dekoracyjną czcionką można napisać najwyżej nazwę firmy czy imprezy, ale nie szczegóły. Dobrze by było, żeby kolor liter był kontrastowy dla kolory balonów. Jeśli balon jest granatowy to dobrze jest wybrać biały napis, a na żółtym czy pomarańczowym sprawdzi się ciemnoczerwony, czy czarny. Kontrastujący napis wzmaga widoczność treści. Dobrze jest także właściwie rozmieścić napisy na balonach. Najlepiej jest mieć minimum treści i maksimum przekazu.

Nie można na balonach umieszczać zbyt dużo tekstu. Lepiej jest podstawić na podstawowe informacje. Można też umieścić logo organizatora czy jakąś pasująca grafikę, jednak taką bez szczegółów. Co do grafiki to zasady są podobne, czyli musi być ona widoczna z daleka, kolorowa i mało dekoracyjna.