Jak pozyskać dodatkowe miejsce w mieszkaniu ?

Często okazuje się, że w naszym stosunkowo niewielkim mieszkaniu brakuje nam miejsca na ułożenie gdzieś nadmiaru ubrań. Niestety jednak nie mamy miejsca na wstawienie klasycznej szafy, lecz tylko jakieś niewykorzystane zakamarki mieszkania. W tych właśnie miejscach można spróbować wcisnąć szafy wnękowe do zabudowy.

Jaki kolor szafy wybrać ?

szafy do zabudowy wnęki w KatowicachSzafa wnękowa sama w sobie jest dość prostej konstrukcji, gdyż w większości przypadków posiada tylko przednie drzwi, kilka stelaży we wnętrzu i ograniczoną ilość półek. Natomiast nie ma potrzeby montowana w niej ścianki tylnej i bocznej, gdyż szafę tą przykręca się bezpośrednio do ściany. Wszystkie szafy do zabudowy wnęki w Katowicach oferowane są w najróżniejszych kolorach. Dla  producenta barwa wyrobu nie stanowi problemu, gdyż w większości przypadków są one oklejane okleiną, a tą z kolei można kupić w każdym kolorze. O wyborze koloru szafy należy poinformować wykonawcę w momencie składania zamówienia. Proces realizacji przedsięwzięcia zamówienia i montażu szafy wnękowej rozpoczyna się od decyzji o jej zakupie i tym samym zebraniu z miejsca jej montażu niezbędnych wymiarów. Odpowiednio wymierzona przestrzeń wnęki jest niezbędna do poprawnego docięcia elementów składowych szafy. Otóż nawet najmniejsza pomyłka może skutkować niemożliwością umieszczenia wykonanej szafy we wnęce. Wykonawca takiej szafy powinien bazować na swoim doświadczeniu, by udzielić odpowiednich porad zamawiającemu.

Zakupione i wykonane szafy montowane są dopiero u klienta. Deski jedna po drugiej przykręca się do ściany. Na końcu montuje się front szafy. Bardzo często szafy te posiadają specjalne prowadnice, które umożliwiają przesuwanie drzwi na boki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem otwarcie szafy nie ogranicza przestrzeni przed nią.