Jak wygląda montaż ogrodzenia?

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem każdej działki. To ono wyznacza granicę, jak i chroni przed tym, aby nikt niepowołany nie wszedł nam na działkę. Nadal najpopularniejsze są siatki ogrodzeniowe, jednak również na popularności zyskują panele ogrodzeniowe, których montaż jest o wiele łatwiejszy.

Montowanie ogrodzenia panelowego

montaż ogrodzeniaOd czego zatem rozpocząć? Jak w przypadku sitaki czy innych ogrodzeń, montaż ogrodzenia z paneli należy rozpocząć od wykonania słupków. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rozstaw takich słupków. Musi on być tak dobrany, aby panele ogrodzeniowe mieściły się pomiędzy nimi. Jeśli chodzi o montaż słupków to wszystko zależy jakie wybierzemy. Można kupić gotowe z zakotwiczeniem i wtedy wystarczy jest odpowiednio wbić w grunt. Drugą opcja jest wykonanie słupków samodzielnie. W takim przypadku należy wykonać wykop, często wypełnia się go gruzem i umieścić w nim słupek ogrodzeniowy. Następnie wykop należy zalać mieszanką betonową. Po wykonaniu tych czynności należy zrobić technologiczną przerwę i poczekać aż mieszanka betonowa zawiąże. Trwa to maksymalnie do dwóch tygodni. Kolejnym etapem montażu ogrodzenia panelowego jest montowanie do wykonanych wcześniej słupków wybranych paneli ogrodzenia. Do słupków montuje się je przy pomocy specjalnych zaczep jak i nitów lub śrub. Gdy zamontuje się jedne przęsło można przejść do następnego. Tak właśnie wyglądała cały montaż ogrodzenia z paneli. |Takie ogrodzenia są stabilne, wytrzymałe jak i dzięki ochronie antykorozyjnej trwałe, dzięki czemu można się cieszyć nimi przez wiele lat.

Jak widać wykonanie ogrodzenia z paneli nie należy do najtrudniejszych. Taki montaż przebiega szybki i sprawnie. W przypadku montażu siatki ogrodzeniowej, jest to bardziej skomplikowane a co z tym idzie i trwa taki montaż o wiele dłużej.