Wstawianie szklanych balustrad we wrocławskim sklepie

Często do mojej firmy wpływają zlecenia na różnego rodzaju remonty domów i sklepów. Rzadko kiedy mamy coś do zrobienia w innym mieście, ale w tym jednym przypadku tak właśnie było. Właścicielka zażyczyła sobie kompletnego przerobienia wystroju sklepu.

Najbardziej zastanawiała mnie w tym wszystkim szklana balustrada

szklane balustrady wrocławWiedziałem z doświadczenia, że zdobycie tego produktu bywało nieraz bardzo trudne. Oczywiście nie było to niemożliwe, ale w większości przypadków starałem się już od samego początku wykombinować jakieś sensowne rozwiązanie niezakładające wydania majątku na balustradę. Właścicielka sklepu nie chciała nawet słyszeć o pominięciu szkła – powiedziała, że to jeden z ważniejszych elementów jej wizji. Zabrałem się za szukanie materiałów i przeżyłem prawdziwy szok. Zarówno ceny jak i dostępność potrzebnych mi rzeczy były zadziwiające. Dopiero później dowiedziałem się z czego to wszystko wynikało. Okazało się, że akurat w tej branży, jaką były szklane balustrady Wrocław od dawna wyprzedzał inne miasta. Sprawiało to, że były one dostępne znacznie łatwiej i w niższych cenach, niż w pozostałych miastach. Byłem z tego faktu bardzo zadowolony – nie tylko szybko i sprawnie wykonałem zlecenie, ale i w dodatku wiedziałem, skąd od teraz będę brał niektóre materiały. Właścicielka postąpiła słusznie naciskając na zrobienie szklanych balustrad – w połączeniu z nowym stylem sklepu wyglądały one po prostu nieziemsko. Musiałem oddać jej to, że miała wizję i wiedziała jak doprowadzić ją do realizacji. Czasem żałuję, że ja sam nie potrafię wymyślić czegoś tak eleganckiego i wysmakowanego.

To było niezaprzeczalnie jedno z moich najbardziej udanych zleceń. Poprosiłem nawet właścicielkę o to, bym mógł zrobić zdjęcia odnowionego sklepu, po czym spytałem, czy ma jakieś zdjęcia sprzed remontu. Efekt był ogromny – na pewno zachęci to niejednego klienta.