Powstają nowoczesne parki z pięknymi ławkami

Z racji tego, że w naszym mieście powstaje coraz więcej parków, nasze miasto postanowiło wykorzystać ten fakt w celu przyciągnięcia turystów. Przeznaczone zostanie mnóstwo pieniędzy na uatrakcyjnienie parków. Mają one być nietypowe i znajdujące się w nich elementy mają wyróżniać się oryginalnym wyglądem. 

Ławki w parku jak małe dzieła sztuki

odporna ławka parkowa betonowaNasze miasto stawia na nietuzinkowość, chcąc w ten sposób przyciągnąć więcej turystów. Parki, które powstają lub które są przebudowywane, są realizowane według projektów studentów uczelni artystycznych. Został jakiś czas temu ogłoszony konkurs na najciekawsze projekty parków. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a ich projekty przeszły od realizacji. Dodatkowym plusem jest to, że w każdym parku znajdzie się tablica informująca o tym, kim jest pomysłodawca projektu parku. Nazwiska zwycięzców zostaną więc upamiętnione na długie lata. Drugi konkurs polegał na zaprojektowaniu tak zwanych mebli parkowych. Głównym tematem była odporna ławka parkowa betonowa, mająca być jak najprostsza w swoim wyrazie, a zarazem ergonomiczna, oryginalna i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Łącznie z tym, że nie utrzymuje się na niej farba. Zwyciężyło kilka projektów, gdyż jurorzy nie mogli zdecydować się na jeden konkrentny pomysł. Uznano, że postawienie w parkach kilku różnych małych dzieł sztuki w postaci betonowych ławek będzie o wiele atrakcyjniejsze, niż powtarzający się co kilkanaście metrów jeden schemat.

Cieszy fakt, iż miasto chce przyciągnąć turystów poprzez inwestycję w tereny zielone. Na naszych oczach powstają parki i to, co jest bardzo fajne, to to, że są one zaprojektowane przez młodych ludzi z naszego miasta. Ogłoszone konkursy wniosły wiele świeżości w wizerunek parków. Mieszkańcy miasta już się cieszą na piękne miejsca do spacerów.