Wynajem autokaru na pogrzeb, ekshumacje zwłok i nagrobki

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, ile tak naprawdę kosztuje pogrzeb. Po pierwsze trzeba pamiętać, że w kwestii opłaty za pogrzeb rodzina nie jest pozostawiona sama sobie. Państwo przyznaje tzw. zasiłek pogrzebowy dla krewnych osoby zmarłej na organizację pogrzebu.

Pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego i kremacja zwłok

kremacja i pogrzeb we WrocławiuKwota tego zasiłku zmienia się co jakiś czas – może wynosić np. 4 tysiące złotych. Jeśli chcemy urządzić bliskiej osoby skromny pogrzeb, to ta kwota jest na pewno wystarczająca. Zakłady pogrzebowe pomagają w załatwieniu zasiłku pogrzebowego. Poza tym jeśli kogoś nie stać na to, by zapłacić za pogrzeb od razu (z góry), to większość zakładów pogrzebowych godzi się na to, by rozłożyć zapłatę na raty. Od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych kosztuje trumna. Niektóre rodziny postanawiają skremować zwłoki (najczęściej zgodnie z życzeniem osoby zmarłej). Kremacja to również kwestia ok. 2 tysięcy złotych. Wszystkie usługi czyli kremacja i pogrzeb we Wrocławiu mogą przekroczyć granicę 4 tysięcy. Wtedy trzeba dopłacić, ale też nie ma konieczności robienia tego od razu. Dla uczestników ceremonii pogrzebowej może zostać wynajęty specjalny autokar. Tym też zajmie się zakład pogrzebowy. Poza tym wiele zakładów ma w swojej ofercie ekshumacje zwłok i to na terenie całej Polski. Sprzedawane są również obramowania na grób, a do tego groby murowane.

Większość zakładów współpracuje z firmami kamieniarskimi, które tworzą nagrobki na zamówienie klienta. Można też zamówić nagrobek z istniejącego katalogu. Nagrobek stawiany jest zazwyczaj kilka tygodni lub miesięcy po pogrzebie. Zakład oferuje demontaż pomników i pomaga w załatwieniu nekrologów na łamach gazet lokalnych i nie tylko. Obecnie usługi zakładów pogrzebowych są kompleksowe, dlatego warto korzystać z ich pomocy.