Pianka odporna na działanie czynników atmosferycznych

Do materiałów termoizolacyjnych zalicza się piankę poliuretanową, styropian oraz wełnę mineralną. Zdecydowanie najlepszą z propozycji dostępnych na rynku jest pianka poliuretanowa. Jest to nowa technologia, która pozwala na dotarcie w każde miejsce.

Pianka poliuretanowa, czyli ocieplanie nawet trudno dostępnych miejsc

ocieplenie poddasza pianką PURW ten sposób można ocieplić każdy fragment powierzchni. Pianka poliuretanowa nakładana jest na powierzchnię w postaci płynnej. Nie trzeba przewozić pianki w specjalnych zbiornikach. Jest to płyn, który dopiero na powietrzu zwiększa swoją objętość. Przewiezienie tego płynu jest więc bardzo łatwe i nie nastręcza żadnych trudności. Płyn dociera w każde miejsce, które zamierzamy ocieplić (nawet w szczeliny między deskami, cegłami, pustakami). Po natrysku płyn zaczyna zmieniać się w pianę, która znacznie zwiększa swoją objętość. Dzięki temu konstrukcja zabezpieczona jest całkowicie. Nie ma tu żadnych szpar, przez które mogłoby wydostawać się ciepłe powietrze. Pianka dobrze przylega do powierzchni (nawet poziomych), dlatego ocieplenie poddasza pianką PUR to doskonały pomysł. To poddasze szczególnie narażone jest na działanie różnych czynników atmosferycznych. Chodzi o deszcz, grad, słońce, śnieg. Pianka poliuretanowa i z takimi problemami idealnie sobie radzi. Jest to materiał odporny na działanie przeróżnych czynników atmosferycznych.

Pianka poliuretanowa nie zostanie uszkodzona przez deszcz, grad, mróz, ale też nie działa na nią negatywnie słońce i wysoka temperatura. Pianka PUR nie zmieni swojej objętości, nie zacznie topić się pod wpływem wysokiej temperatury i nadmiernie nagrzanego poddasza. Przeciwnie – będzie chronić nawet przez przegrzaniem pomieszczeń na poddaszu latem. Zimą z kolei pianka poliuretanowa nie będzie wypuszczać ciepłego powietrza na zewnątrz ocieplonego budynku.