Kiedy pomyśleć o montażu rolet?

Wiele osób podczas budowy nowego domu w ogóle nie myśli o montażu jakichkolwiek rolet zewnętrznych. W wielu przypadkach jest to błąd, ponieważ w późniejszym czasie możemy napotkać wiele problemów podczas ich montażu. Montując rolety przed nałożeniem elewacji na dom, po prostu rolety wyglądają o wiele lepiej. Warto rozważyć taką opcję we wczesnym etapie budowy.

Jak sterować roletami zewnętrznymi?

rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie ze SzczecinaRolety zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się po zewnętrznej stronie okna. Zatem roleta musi chować się w przestrzeni nad oknem. Każda taka roleta posiada specjalną skrzynkę, w której znajduje się zwinięta roleta. Podczas jej rozwijania roleta wysuwa się ze skrzynki. Jeśli roleta została zamontowana przed nałożeniem elewacji, to skrzynka będzie schowana pod tynkiem. Rozwiązanie to świetnie wygląda. Natomiast jeśli ktoś zdecydował się na montaż rolet na wykończonym domu, to niestety skrzynka będzie zawsze widoczna nad oknem. Nie każdemu to przeszkadza, bo dość często można dobrać jej kolor do koloru elewacji. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie ze Szczecina, to posiadają one specjalny mechanizm, który porusza się na skutek naciskania przycisku na pilocie. Dzięki temu możemy uniknąć czynności związanych z podchodzeniem do okna i zasłanianiu lub opuszczaniu olet przy pomocy sznurka umieszczonego wewnątrz mieszkania wzdłuż okna. Koszt zakupu takiego sterownika rolety zewnętrznej jest na tyle mały, że z powodzeniem można wyposażyć w niego wszystkie rolety w domu.

Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie mogą opuszczać się i podnosić w określonych porach, dzięki czemu możemy zafundować sobie darmową pobudkę za sprawą słońca wpadającego do mieszkania. Warto czasami umyć rolety od zewnątrz, by nie straciły blasku.