Drukarka współpracująca z komputerem

Drukarka mogąca współpracować z komputerem, oraz przede wszystkim z każdym programem sprzedażowym, jest osiągnięciem o dużym znaczeniu technologicznym. Jest to małe urządzenie, mogące drukować paragony, oraz automatycznie obcinać papier. Z komputerem może łączyć się za pośrednictwem łączy USB, LAN, czy RS232.

W jakim miejscu sprzedażowym drukarka spełni swoją rolę?

drukarki fiskalneNa pewno może być to miejsce o dużym natężeniu sprzedaży, ponieważ np. drukarka multiinterfejsowa może obsłużyć bazę towarową 500 000 PLU. Jest to bardzo dużo jak na takie małe urządzenie, choć jak wiadomo, nie od wielkości zależy wydajność. Proces minimalizacji jest obecny szczególnie w elektronice i np. drukarki fiskalne mogą osiągać niewielkie rozmiary, przy swych dużych możliwościach. Taka drukarka posiada kolorowy wyświetlacz, mogący wyświetlać nawet kilka grafik. Mogą to być komunikaty reklamowe, loga, data i godzina itp. Drukarka fiskalna musi posiadać legalizację, oraz być zgłoszona w US. Drukarka oprócz paragonów może również drukować faktury VAT. Może współpracować z wieloma sklepami internetowymi, oraz kilkoma stanowiskami sprzedaży równocześnie. Jest to urządzenie bardzo pomocne w dużej sprzedaży, mogące drukować wszystko to, co zleci obsługujący program sprzedażowy i wysyłający do takiej drukarki odpowiednie informacje, które ona potrafi przetworzyć. Wiele sklepów stosuje tego typu urządzenia, ponieważ są one bardzo pomocne w sprzedaży różnorodnego towaru, oraz ilości punktów sprzedażowych.

Zakupując drukarkę fiskalną, można również zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, jak np. szuflady, zewnętrzne wyświetlacze, czy przejściówki PC RS/UTP. Można także uzyskać wszelkie informacje co do obsługi danego urządzenia, oraz otrzymać odpowiednie oprogramowanie.