Kurs trenerski

Od zawsze lubiłam sport. Z tego powodu ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego. Długo zastanawiałam się jaki konkretny zawód wybrać. Wiele razy organizowałam w domu zajęcia jogi i fitnessu dla koleżanek ale to były bardziej spotkania towarzyskie. Wiele razy znajomi mówili mi, że nadaję się do prowadzenia takiego rodzaju zajęć.

Nieoceniona pomoc trenera personalnego w trakcie ćwiczeń

trener personalnyZaczęłam się więc zastanawiać jaką specjalność wybrać. Niedaleko mojego domu niedawno został otwarty nowy klub sportowy i poszukują wykwalifikowanego personelu. Postanowiłam więc zapisać się na kurs kwalifikacyjny – najbardziej przypasował mi trener personalny. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na sport oraz aktywność fizyczną oraz coraz większą ilością powstających klubów sportowych, zawód ten jest bardzo pożądany. Po ukończeniu takiego kursu otrzymuję się certyfikat pozwalający na podjęcie pracy w klubach sportowych, siłowniach czy ośrodkach rekreacja ruchowej. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego wykładowcę, który przygotuje mnie do prowadzenia indywidualnych zajęć z klientami. Na kursie, oprócz zajęć praktycznych z każdego rodzaju ćwiczeń jak między innymi trening funkcjonalny, obwodowy, interwałowy jest także część teoretyczna gdzie zostaje przedstawiona anatomia, wady postawy, rodzaje treningów, nadwaga, podstawy dietetyki i wiele innych zagadnień. Na koniec kursu odbywa się egzamin z części teoretycznej oraz praktycznej. Jest to bardzo intensywny kurs, który przygotuje mnie do pracy w zawodzie trenera personalnego.

Podczas ćwiczeń z klientem , trener to także doradca i motywator. Osoby zapisujące się na zajęcia indywidualne liczą na kompetencje i doświadczenie swojego trenera. A dla trenera nie ma nic ważniejszego niż zadowolony klient, który osiągnie zamierzone cele dotyczące swojego ciała.