Po co komu kufer motocyklowy?

 

Motor to jedno- lub dwuśladowy pojazd mechaniczny wyposażony w silnik spalinowy powyżej 50 cm bez nadwozia o masie łącznej własnej do 400 kg. Służy głównie do przewozu jeden, dwóch lub więcej osób, ale także bagażu.

Do czego służy kufer motocyklowy?

kufry motocykloweMotocykl to współcześnie pojazd używany do różnych zadań. Użytkownika tego typu pojazdu drogowego są zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje publiczne. Przeciętny Kowalski dzieli motocykle na: ścigacze, Harleye, terenowe i „całą resztę”. Jednak motocykle mogące być wyposażone w kufer motocykolwy jest nie wiele. To grona tych typów motocykli zaliczyć można motory: turystyczne, trajki (tzw. trike) i cruisesy. To właśnie te trzy rodzaje motorów stworzone do przewozu rzeczy o dużym ciężarze, przy jednoczesnym pokonywaniu długich i dalekich tras, dzięki dużemu zbiornikowi na paliwo. Motory takie charakteryzują się dużą wytrzymałością, dając tym samym wygodę w podróżowaniu zarówno dla kierowcy i pasażera. Spotkać możemy także pojazdy, które mogą służyć do udzielania pierwszej pomocy w miejskich korkach: motocykl policyjny, motoambulans. Jest lekki i zwrotny. Motocykl służy jako narzędzie ratunkowe, dając możliwość dotarcia do osób w tempie szybszym niż w przypadku pojazdów tradycyjnych w miejskich korkach i utrudnieniach drogowych. Kufer jako wyposażenie pozwala do przewozu różnych rzeczy w jednym miejscu. Kufry motocyklowe dzielimy na centralne i boczne. Pierwszy typ kufrów są montowane w osi motocykla na siedzeniu pasażera. Kufry boczne montowane są z tyłu po obu stronach pojazdu. Wykonywane są one z tworzyw sztucznych, skóry naturalnej lub aluminium. Wszystko zależy od warunków w jakich dany użytkownik będzie je używał.

Współcześnie ilość jednośladów wzrasta, tym samym wzrasta zapotrzebowanie na wyposażenie dodatkowe do motorów. Jednym z tych rzeczy stanowią kufry motocyklowe.