Odżywcza pasza dla krów

 

Każdy z nas ma swój własny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy. Niektórzy ludzie mają jednak to udogodnienie, że oprócz mieszkania w mieście, posiadają jeszcze dom znajdujący się na wsi. Wypoczynek w takim miejscu jest dużo bardziej korzystny dla organizmu, ponieważ mamy dostęp do świeżego powietrza, którego nie zaznamy raczej w większych miastach, w których powietrze zanieczyszczone jest spalinami.

Jak rolnicy przygotowują pasze dla swoich zwierząt

biała folia do balotówPrzebywając na wsi spotkać się możemy z sytuacjami, o których do tej pory nie wiedzieliśmy i których nie znaliśmy. Przykładem takiej sytuacji jest zbieranie trawy na paszę dla zwierząt. Proces ten wygląda dość skomplikowanie dla zwykłego człowieka, który nie ma pojęcia o prowadzeniu gospodarstwa. Polega on bowiem na tym, że najpierw kosi się trawę przy samej ziemi. Trawa oczywiście nie może być zbyt wysoka, ponieważ traci wtedy wszystkie wartości. Następnie suszy się ją przez parę dni, aby potem zawinąć w specjalne worki. Jest to biała folia do balotów, która dobrze jest znana każdemu rolnikowi. Tak zapakowane siano ładowane jest na przyczepy i przewożone do stajni, gdzie leży do zimy. Zastanawiać się można po co pakuje się trawę do worków zamiast po prostu ją zebrać. Jest jednak na to wytłumaczenie. Powietrze nie ma wtedy do niej dostępu, a co za tym idzie, wszelkie składniki odżywcze, które mogłyby zniknąć z paszy, zostają w niej, aż do momentu, w którym zostanie ona zjedzona przez nasze zwierzęta.

Folia do balotów jest popularna na terenach wiejskich. Podawanie zwierzętom suchego siana mijałoby się z celem, a więc stosuje się coś, co powoduje fermentację trawy i uwolnienie się wielu witamin potrzebnych organizmowi zwierzęcia do odpowiedniego funkcjonowania w chłodniejszym okresie.