Historia fińskiej sauny

Nie od dziś wiadomo, że korzystanie, regularne korzystanie z sauny niesie za sobą wiele zdrowotnych korzyści. Poprawia się nasze samopoczucie, poprawia się wygląd naszej skóry, tkanka tłuszczowa spala się. To nie wszystko oczywiście. Dziś zapoznamy się znacznie bliżej z jednym z rodzajów saun jakim jest sauna fińska.

Zalety fińskiej sauny

producent saun fińskichCo zapewnia nam producent saun? Przede wszystkim powiedzmy sobie, że jest to niewielki pokój, pomieszczenie nagrzewane do bardzo wysokiej temperatury, która się nawet 100 stopni Celsjusza. To świetny sposób na detoksykację naszego organizmu, oczyszczenie go z toksyn w znaczny sposób wpływa na poprawę jego funkcjonowania. Sauna fińska zaczęła swoją historię już w starożytności. Finii rozprzestrzenili ją na cały świat. W Finlandii niemal każda rodzina posiada saunę, korzystają z niej kobiety jak i mężczyźni. Warto poświęcić na taki seans około pół godziny. W trakcie tych 30 minut możesz kilkukrotnie korzystać z orzeźwiającego prysznica, dzięki któremu łatwiej będzie wytrzymać w tak wysokiej temperaturze. Sauna fińska ma cudowny wpływ na osoby, które zmagają się z wysokim ciśnieniem, gdyż sauna pozwala je obniżyć. Dodatkową korzyścią jest przyjemne rozluźnienie mięśni. Wpływ sauny na psychikę również jest jej atutem. Dodatkowwo producent saun fińskich mówi, że cudownie odstresowuje, jeżeli więc macie sporo stresu na co dzień, niedzielny seans bardzo  dobrze Was nastroi na cały przyszły tydzień.

Sauna pomaga również walczyć z nadwagą, gdyż pozwala spalić tkankę tłuszczową. Skóra napina się i ujędrnia. Jest świetną metodą walki z cellulitem. Należy jednak pamiętać o kilku przeciwskazaniach. Odradza się korzystanie z sauny kobietom w ciąży, taka wysoka temperatura ma naprawdę niekorzystny wpływ na płód. Dodatkowo jeśli masz zazwyczaj niskie ciśnienie także omijaj fińską saunę szerokim łukiem.