Kosmetologia na studiach w Toruniu

Na wydziale chemii w Toruniu w obecnym roku akademickim został otworzony nowy kierunek jakim jest kosmetologia. Bardzo wiele kobiet czekało z niecierpliwością, aż zostanie on stworzony, gdyż chcą one zajmować się kosmetykami w profesjonalny sposób i zwykłe kursy kosmetyczne nie dadzą tyle wiedzy i doświadczenia co dobre studia, które w odpowiedni sposób przygotują przyszłe kosmetyczki technicznie i merytorycznie.

Kosmetologia w Toruniu coraz popularniejsza

kosmetologia toruńPrzy tworzeniu tego kierunku władze uczelni postanowiły stworzyć siedemdziesiąt miejsc na roku, aby nie przesadzić z ilością miejsc, by wszyscy mogli się ostać. Jednak to co się wydarzyło podczas rekrutacji przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich władz uczelni w tym rektora. Było ponad dwudziestu chętnych na jedno miejsce i kosmetologia toruń w ten sposób stała się jednym z najbardziej obleganych kierunków w całym kraju. Jest to spowodowane tym, że w Polsce niewiele uczelni prowadzi taki kierunek studiów i to jeszcze na wydziale chemii, gdzie bezpośrednio ma się styczność z kosmetykami i można je własnoręcznie stworzyć. Władze uczelni w związku z  tak dużym zainteresowaniem poszerzyły ilość miejsc do stu pięćdziesięciu, aby większość osób, które rzeczywiście chce się zajmować w swoim życiu kosmetykami lub robieniem profesjonalnie makijażu mogły uzyskać wiedzę od ekspertów z uczelni.

Cieszy nas fakt, że tak dużo osób szczególnie kobiet chce się rozwijać i pogłębiać wiedzę z dzieciny kosmetologii. Dzięki temu po ukończeniu studiów, będą one mogły założyć własne działalności gospodarcze i świadczyć wysokiej jakości usługi swoim klientom. Wiadomo, ze klienci udadzą się w pierwszej kolejności własnie do takich osób, które maja profesjonalną wiedzę ze studiów wyższych, gdyż wzbudzają większe zaufanie.