Do czego używa się stali 18CrNiMo7-6

Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów stali, które mają kompletnie inne zastosowania. Nie trzeba być ekspertem by wiedzieć, które są najlepsze w danym przypadku. Wystarczy sprawdzić nasz przypadek w specjalnych tabelach, lub zasięgnąć się porady u innych źródeł. Nie warto jest tutaj strzelać w ciemno.

Stal na największe obciążenia

18CrNiMo7-6Ostatnio potrzebna była mi naprawdę mocna i wytrzymała stal. Potrzebowałem jej do produkcji elementów ciężarówek, które są poddawane największym obciążeniom – były to tłoki oraz wały korbowe. Wiedziałem, że te elementy muszą być wykonane z najlepszej jakości stali. Sprawdziłem w dostępnych mi źródłach rodzaje stali, które były możliwe do kupienia w polskich hurtowniach. Okazało się, że najlepsza w moim przypadku będzie stal o 18CrNiMo7-6. Na szczęście nie było żadnego problemu ze znalezieniem firm, u których można było zamówić ten produkt. Ceny również nie były wysokie, a z tego co widziałem, w ogromnej większości przypadków były to renomowane i bardzo porządne zakłady. Jeśli składałem u nich zamówienie na 18CrNiMo7-6, to nie musiałem się o nic martwić. Szybko okazało się, że firmy te naprawdę są terminowe – zamówienie pojawiło się w mojej firmie na długo przed wyznaczonym terminem. Stal również była najwyższej możliwej jakości – jedna z wyprodukowanych ciężarówek od razu poszła na testy. Wszystko wskazywało na to, że tego rodzaju stal jest odpowiednia w tym przypadku. To z kolei oznaczało, że znalazłem wreszcie swojego zaufanego dostawcę tego typu elementów.

Współpraca trwała bardzo długo a ja utwierdziłem się w przekonaniu, że lepszej stali do swoich ciężarówek na pewno już nie znajdę. Ceny również były bardzo korzystne a terminy przestrzegane – więcej nie było mi trzeba. Oni też byli zadowoleni ze współpracy ze mną – często wysyłaliśmy sobie ankiety z takimi zapytaniami.