Niedrogie łóżko rehabilitacyjne

Rehabilitacja to długotrwały proces, wymagający nie tylko chęci i dużych nakładów pracy, ale również specjalistycznego sprzętu. Sama zajmowałam się jakiś czas temu osobą chorą, która niestety na skutek wypadku przez jakiś czas nie była w stanie funkcjonować samodzielnie i jestem świadoma, jak ważnym aspektem jest zakup wyposażenia odpowiedniej jakości.

Funkcjonalne łóżko rehabilitacyjne

łóżko rehabilitacyjne ze sklepuPrzede wszystkim bardzo ważny był zakup odpowiedniego łóżka. Ponieważ ciocia miała problem nawet z samodzielnym siadaniem, musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. Na szczęście, jak się okazało łóżko rehabilitacyjne ze sklepu było rozwiązaniem idealnym. Łóżka takie jest bardzo solidne i zarazem wygodne. Osoba, która na nim leży ma poczucie komfortu, co w takiej sytuacji również jest bardzo ważne. Łóżko dodatkowo posiada specjalny stelaż, który na przykład na noc można podnieść, aby mieć pewność że nikt z łóżka nie spadnie, z kolei w ciągu dnia można go zdjąć, tak aby można było usiąść, bądź nawet na dalszych etapach rehabilitacji wstać. Łóżko posiada również specjalny uchwyt, dzięki któremu osoba z niego korzystająca ma zdecydowanie więcej możliwości ruchowych. W przypadkach skrajnych można zastosować również elektryczne podnoszenie łózka, dzięki czemu można podnieść bez wysiłku osobę chorą do pozycji półleżącej, bądź siedzącej. Moim zdaniem produkt ten jest naprawdę doskonały.

Decydując się na wyposażenie mieszkania osoby z obniżoną sprawnością, dobrze jest zadbać o wszelkiego rodzaju wygody, zarówno dla takiej osoby, jak i dla osób które mają jej pomagać. Na szczęście łóżko rehabilitacyjne ułatwia zadanie praktycznie wszystkim. Dzięki temu, że udało mi się znaleźć produkt taki w konkurencyjnej cenie, bez obaw mogliśmy sobie pozwolić na zakup.