Na czym polega znakowanie odzieży?

Jednym z problemów osób, które chcą wypromować swoją markę lub uwiecznić coś na części ubioru, jest wybór techniki znakowania odzieży. Istnieje kilka sposobów, wedle których można stworzyć wymarzoną koszulkę czy bluzę. Jaką metodę wybrać, aby jakość znakowania była najlepsza i najbardziej odpowiednia do naszych potrzeb?

Techniki znakowania odzieży

znakowanie odzieżyZnakowanie odzieży to popularny sposób na wizualną reklamę czy identyfikację przedsiębiorstwa. Podstawą do rozpoczęcia takiego zabiegu jest wybór odpowiedniej metody. Obecnie istnieje kilka technik, według których znakuje się odzież. Użycie ich zależy przede wszystkim od wielkości nakładu, jaki nas interesuje oraz rodzaju materiału, na którym te znakowanie ma nastąpić. Jeżeli interesuje nas niewielki nakład, to warto zapoznać się z ofertą firm świadczących usługi z zakresu takich technik jak druk cyfrowy DTG, sublimacja, folia flex i flox oraz folia lateksowa. Są to takie metody znakowania, które opłaca się stosować już od jednej sztuki. Druk DTG jest techniką, która nadaje się do znakowania koszulek i bluz bawełnianych. Cechuje się on pełną głębią kolorów i pozwala na umieszczaniu na ubraniach odwzorowanych zdjęć. Znakowanie odzieży sportowej opiera się na metodzie sublimacji, która zapewnia przepuszczalność powietrza i brak wyczuwalności napisu. Zarówno folia flex, jak i flox, są metodami, które pozwalają jedynie na jednokolorowe nadruki, a różnią się jedynie jego wyglądem – flex daje możliwość stworzenia neonowych bądź błyszczących napisów, a flox specjalizuje się w zamszowych nadrukach. Folia flex lateksowa jest natomiast dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na ekologicznym wykonaniu nadruku. Sprawdzi się ona na każdym typie koszulek, koszul, bluz i kurtek, z wyjątkiem materiału polarowego.

Sposobów, które umożliwiają znakowanie odzieży jest naprawdę wiele. Najlepszym rozwiązaniem w wyborze techniki jest pomoc specjalistów świadczących usługi w tej dziedzinie. Należy pamiętać, że głównymi wyznacznikami, które decydują o doborze metody znakowania, jest rodzaj materiału oraz ilość nakładu.