Zalety kosmetyków naturalnych

Naturalne produkty kosmetyczne można podzielić na dwie grupy – kosmetyki ekologiczne i kosmetyki naturalne. Zarówno jedne, jak i drugie zawierają naturalne składniki, jednak w przypadku kosmetyków ekologicznych muszą one pochodzić z upraw ekologicznych posiadających odpowiednie certyfikaty. Producenci kosmetyków naturalnych nie muszą natomiast spełniać surowych wymogów ekologicznych, ale mimo to surowce ekologiczne wykorzystywane są przez nich coraz częściej.

Czy naturalne kosmetyki są oferowane w sklepie Logona?

logona sklepKosmetyki naturalne mimo wszystko różnią się znacząco względem siebie. W zależności od producenta jedne marki spełniają jedynie minimum wymagań, inne potrafią sprostać większości z nich, ponieważ zastosowanie mają tam komponenty wysokiej jakości. W niektórych kosmetykach używa się wyłącznie tanich olejów roślinnych, producenci innych stosują wysokiej jakości, tłoczone na zimno oleje i olejki eteryczne. Należy pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić skład danego kosmetyku i obecność odpowiedniego znaku jakości. Szeroki wybór wysokiej jakości kosmetyków naturalnych oferuje firma Logona sklep internetowy. Największą zaletą naturalnych kosmetyków jest najczęściej brak szkodliwych dodatków jak na przykład parafiny, produktów pochodnych ropy naftowej i olejów mineralnych oraz syntetyczne substancje konserwujące. Co więcej, w naturalnych kosmetykach nie ma zastosowania surowców pochodzących od martwych zwierząt, nie są także przeprowadzane testy na zwierzętach.

Naturalne produkty kosmetyczne mogą mieć zdecydowany lepszy wpływ na naszą skórę ze względu na mniejszą zawartość substancji alergizujących i są tym samym lepiej tolerowane przez skórę. Działanie kosmetyków naturalnych głównie skoncentrowane jest na przywróceniu równowagi w skórze i wsparciu jej naturalnych funkcji oraz regeneracji.