Izolacja pianką PUR

 

Stając przed wyborem materiału który posłuży nam do ocieplenia naszego poddasza przed zimą coraz więcej z nas decyduje się na wybór pianki PUR. W poniższym tekście przedstawiamy garść informacji na temat ocieplania pianką dla zielonych i nie tylko.

Pianka izolacyjna PUR – poznaj jej atuty!

izolacja pianką Podstawową zaletą stosowania pianki izolacyjnej typu PUR w budownictwie jest szybkość i łatwość pracy jaką pianka ta gwarantuje. Natryskowa metoda z jaką wiąże się stosowanie pianki sprawia, że ograniczenia instalacyjne praktycznie nie istnieją. Izolacja pianką PUR nie potrzebuje żadnych dodatkowych elementów montażowych, a jej stuprocentowa skala rozrostu nadaje izolacji wyjątkową, niezawodną szczelność. Kolejnym atutem izolacji pianką jest jej bezpieczeństwo użytkowania, nie zagrażające zdrowiu – pianka ta nie powoduje reakcji alergicznych, jest bezpieczna dla zwierząt hodowlanych a jako substancja chemicznie neutralna może być z powodzeniem wykorzystywana w budownictwie przemysłu spożywczego. Obecność izolacji piankowej typu PUR nie stwarza również zagrożenia pożarowego, gdyż wbrew obiegowym opiniom jest to materiał termoutwardzalny, co innymi słowy oznacza, iż nie odkształca się i nie traci swej pożądanej formy pod wpływem wysokich lub niskich temperatur. Wyżej przedstawione zalety stosowania izolacji piankowej w połączeniu z precyzyjnym i dokładnym jej montażem zagwarantuje trwałość naszej pracy nawet na kilkadziesiąt lat – warto wobec tego wykonać tę pracę uważnie, by uniknąć powstawania tzw. mostków termicznych

Jeśli zatem jesteś mieszkańcem bloku mieszkalnego, właścicielem posesji wolno stojącej czy też konstruktorem nowo powstającej hali fabrycznej zwróć uwagę na wszelkie możliwe rozwiązania izolacyjne dostępne na rynku i przekonaj się, że izolacja otwarto komórkową pianką PUR pod względem zalet nie ma sobie równych.