Dezynfekcja specjalnym płynem

W różnych punktach fryzjerskich, w salonach do stylizacji paznokci, czy też w przychodniach bądź szpitalach będą potrzebne nam specjalistyczne przyrządy, które ze względu na swoje zastosowanie będą wymagały odpowiedniej dezynfekcji. Oczywiście będziemy potrzebować do tego specjalnego płynu, ponieważ sama woda niestety nie wystarczy.

Specjalne płyny do dezynfekcji 

płyn do dezynfekcji powierzchniPłynów do dezynfekcji jest wiele i są takie, które nie wymagają spłukiwania i rozcieńczania z wodą, a niektóre potrzebują stosownego przygotowania. Do dezynfekcji drobnych narzędzi bądź małych powierzchni będziemy potrzebować jedynie niewielkiego koncentratu, który może być stosowany bezpośrednio na przyrządy i nie będzie on wymagał dodatkowego spłukiwania wodą. Możemy nim dezynfekować narzędzia medyczne i chirurgiczne z metalu, szkła, porcelany, gumy, tworzyw sztucznych oraz powierzchni. Ma on działanie bakteriobójcze oraz wirusobójcze i przeciwdziała on zakażeniom różnymi wirusami tj. HIV, HCV lub HBV. Taki płyn do dezynfekcji powierzchni jest również stosowany w salonach kosmetycznych, fryzjerskich oraz przy stanowiskach do stylizacji paznokci. W takich miejscach najczęściej używamy go do zdezynfekowania narzędzi ostrych czyli np. cążków, nożyczek, pęset, które mają ingerencje z naskórkiem paznokcia i przy ewentualnym uszkodzeniu może dojść do zakażenia innych klientów w salonie. W składzie płynu znajduje się alkohol, który jest doskonałym roztworem do dezynfekcji oraz bardzo szybko schnie, dzięki czemu nie musimy wycierać oczyszczonych narzędzi. 

Stosowanie płynów do dezynfekcji jest niezwykle ważne, aby nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się różnych chorób. Przyrządy po każdym kliencie lub pacjencie powinny być więc dezynfekowane w sposób dokładny i za pomocą specjalnie przystosowanych do tego produktów.