Nauka gry w tenisa z instruktorem

Nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich pasji. Często to czego nie udało się zrealizować będąc dzieckiem próbuje się nadrobić w życiu dorosłym. Nawet dorośli decydują się na naukę od zera. W przypadku sportów taką dyscypliną jest często tenis ziemny.

Nauka gry w tenisa dla dorosłych

lekcje tenisa warszawaDorosłe osoby mają często negatywny stosunek do uczenia się gry z instruktorem. Z racji tego, że sport traktują jedynie jako hobby wydaje im się, że sami mogą nauczyć się podstaw. Często zapominają jednak, że nieodpowiednia technika gry może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza w kwestiach zdrowotnych, ponieważ nieumiejętne ruchy mogą bardzo szybko doprowadzić do kontuzji. Warto zatem poświęcić kilka pierwszych godzin na lekcje tenisa Warszawa z instruktorem. Tenis zawodowy jest faktycznie bardzo drogim sportem. Jednak na poziomie początkującym lekcje wcale nie są drogie, zwłaszcza jeśli decydujemy się na szkolenie w grupach kilkuosobowych. Kilka godzin treningów zazwyczaj wystarczy aby opanować podstawowe uderzenia w tenisie, poznać swój potencjał wytrzymałościowy i nauczyć się jak rozgrzewać ciało aby uniknąć kontuzji. Instruktor pomoże również dobrać odpowiedni sprzęt tenisowy przede wszystkim jest to typ rakiety. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jaki wpływ na grę ma obuwie czy strój zawodnika. Dopiero po takim przygotowaniu można rozpocząć grę z przeciwnikiem na korcie. Jeszcze pod okiem instruktora lub na własną rękę.

Każdej osobie początkującej niezależnie od wieku zaleca się rozpoczęcie nauki pod okiem profesjonalisty. Być może być tak zwanym ,,samoukiem” sprawdza się w innych dziedzinach, ale niestety bardzo rzadko sprawdza się w sporcie. Zwłaszcza w tak wymagającej dyscyplinie jak tenis ziemny. Dopiero znając podstawy gra sprawia przyjemność.