Szamba betonowe i ich rodzaje

Mieszkając w miejscu gdzie jeszcze nie ma publicznej sieci kanalizacyjnej zmuszeni jesteśmy do wyposażenia się w zbiornik na ścieki. Szambo jest niezbędnym elementem sieci uzbrojenia naszej działki. Jest ono wymagane przy odbiorze budowy. Wyróżniamy kilka typów zbiorników na nieczystości, jednym z nich są szamba betonowe.

Rodzaje szamb betonowych

szamba betonowe z RadomiaWyróżnić możemy trzy standardowe typy betonowych zbiorników na ścieki. Pierwszy z nich to gotowe pojemniki. Zaletą ich jest łatwość montażu i duża wytrzymałość. Swoją trwałość zawdzięczają temu, że są wykonane z wysokiej jakości betonu i zakonserwowane podwójną warstwą odpowiedniego środku. Gotowe szamba betonowe z Radomia cieszą się dużą liczbą pozytywnych opinii. Kolejnym rodzajem są zbiorniki wykonane z betonowych kręgów. Jest to sposób znany od bardzo dawna. Ten typ szamba również cieszy się dość dużą popularnością, spowodowane jest to tym, że jego koszt jest  niższy od wyżej wymienionego typu zbiorników. Wytrzymałość jego nie odbiega bardzo od tej którą posiadają gotowe zbiorniki. Dużą zaletą jest to że jego rozmiar możemy sobie indywidualnie dobierać. Ostatnim typem są szamba murowane. Jego budowa polega na wykopaniu dziury w ziemi, zrobienie szalunków i zalania tego betonem. Jest to dość czasochłonne, ale efekt jest zadowalający. Po pierwsze jest to tani sposób, a dodatkowo wybór ten zapewnia nam dużą elastyczność. Możemy zbudować szambo o wielkości i kształcie jakim będziemy tylko chcieli.

Przedstawiłem pokrótce trzy typy zbiorników betonowych na szambo. Wybór rodzaju jaki zastosujemy jest zależny tylko od naszych preferencji i możliwości. Żaden ze sposobów nie jest ani lepszy ani gorszy od pozostałych, ponieważ koszty budowy są niemal identyczne, tak samo jak jego zalety.