Skutery dla osoby niepełnosprawnej

Osoby nie do końca sprawne, które straciły możliwość poruszania się po wypadku albo od urodzenia nie mogą chodzić, nie muszą być skazane na tradycyjne wózki inwalidzkie. Często odzyskanie sprawności nie jest możliwe, ale z pewnością można poprawić swój komfort życia.

Praktyczne skutery z napędem elektrycznym 

skuter elektryczny dla niepełnosprawnychOsoby, które nie potrafią poruszać się o własnych siłach często walczą o zachowanie choćby odrobiny niezależności. Zwykłe wózki inwalidzkie często nie spełniają właściwych wymagań, ale skuter elektryczny dla niepełnosprawnych może okazać się dobrym rozwiązaniem. Taki sprzęt jest nie tylko bardzo zwrotny, ale i wygodny, można na nim osiągnąć prędkość nawet do kilkunastu kilometrów na godzinę, posiada pełne i nowoczesne oświetlenie, w niektórych modelach jest to oświetlenie LED, a do tego jest wygodny. Posiada regulowany fotel oraz wygodne oparcie na ręce, a także regulowaną kierownicę. Zawieszenie jest resorowe, a koła posiadają wytrzymałe ogumienie. Wszystkie te cechy sprawiają, że skuter można nie tylko dostosować do osoby go używającej, ale jest on w pełni bezpieczny dla użytkownika. Pozwala osiągnąć pewien stopień samodzielności osobom, które mają ograniczoną swobodę ruchów. Pozwalają utrzymywać aktywne życie towarzyskie czy samemu wybrać się po potrzebne artykuły do sklepu, a ma to również ogromny wpływ na samopoczucie. Poza tym skutery charakteryzują się nowoczesnym designem i dzięki temu sprawiają wrażenie bardziej lekkich i zwrotnych od tradycyjnego wózka inwalidzkiego.

Osoba niepełnosprawna często potrzebuje dodatkowej motywacji, żeby cały czas być aktywną w życiu. Często skuter napędzany elektrycznie może być dla niej dobrym bodźcem, bo pozwoli na szerszą aktywność i zajmowanie się samodzielnie własnymi sprawami bez ciągłej opieki innych.