Co zrobić gdy pogryzie nas pies?

 

Czasem gdy idziemy na miasto możemy zauważyć ludzi, obok których spacerują sobie psy. Bardzo często nie mają one kagańca, nie są nawet na smyczy. Co w takiej sytuacji może się wydarzyć? Tak naprawdę wszystko. Czasem niestety dochodzi również do pogryzień.

Pozyskanie należnego odszkodowania

odszkodowanie za pogryzienie przez psaNiestety pogryzienia bardzo często się zdarzają. Nie musi być ono poważne, by wywołało w nas strach. Już sam atak ze strony psa sprawia, że możemy mieć uraz do tych zwierząt na całe życie. Co zrobić w sytuacji, gdy to nas spotka właśnie taki incydent? Przede wszystkim jeśli właściciel psa nie ucieknie i będzie poczuwać się do odpowiedzialności, powinniśmy zapytać się o choroby zwierzęcia. Większość z nich jest bowiem przenoszona drogą krwi, dlatego jest to sytuacja bardzo niebezpieczna. Musimy w takiej sytuacji i tak zgłosić się na wszelkie potrzebne badania, jednak takie pytania i tak powinny być podstawą. Wszystkie badania, które zostaną nam wykonane , posłużą nam w procesie walczenia o odszkodowanie. W takiej sytuacji jak najbardziej mamy prawo i powinniśmy o nie wystąpić. Jeśli bowiem tego nie zrobimy, właściciel zwierzęcia może niczego się nie nauczyć. Natomiast pogryzienie przez psa może być naprawdę poważne. Przez to my możemy mieć trwałe blizny lub jakieś inne dolegliwości przez całe życie. Takie odszkodowanie za pogryzienie przez psa może pomóc nam uzyskać jakiś specjalista. Jego wysokość jest uzależniona przede wszystkim od tego, jaką szkodę odnieśliśmy w wyniku zaistniałej sytuacji.

Dziś niestety wiele osób w takich sytuacjach po prostu odpuszcza. Tymczasem powinniśmy walczyć o swoje, ponieważ sprawa jest naprawdę bardzo poważna. Jeśli zawalczymy o takie odszkodowanie, damy także nauczkę właścicielowi psa. To uchroni być może innych przed taką sytuacją.