Środki do uzdatniania wody

Długo szukałem planu na siebie. Nie wiedziałem, co w życiu robić, podpowiedź przyszła z zaskoczenia. Uwielbiałem pływać, mogłem spędzać w wodzie długie godziny. Regularnie chodziłem też na basen i w pewnym momencie mnie olśniło – może wybuduję własny? Wiedziałem, że rodzina w pierwszej chwili uzna, że zwariowałem. Skąd pieniądze? Ale ja wszystko dobrze przemyślałem, postarałem się o dotację, którą dostałem i basen powstał, a ja byłem jego właścicielem.

Podchloryn sodu i tabletki do wody

tabletki uzdatniające wodęMusiałem zadbać jednak też o odpowiednie środki uzdatniające wodę. Przecież w basenie woda jest specyficzna – chlorowana. Musiałem zatem zakupić taki podchloryn sodu w płynnym roztworze, ale po korzystnej cenie. Musiałem przejrzeć oferty producentów aż znalazłem coś, co spełniało moje oczekiwania. Przy okazji przejrzałem pozostały asortyment i natrafiłem na tabletki uzdatniające wodę. Wprawdzie są za małe, by stosować je do basenu, jednak sprawdzają się w mniejszych zbiornikach, które chcemy oczyścić z bakterii, wirusów, jak też grzybów oraz pasożytów. Zatem na przykład sprawdzą się w małym jacuzzi. Jedna tabletka uzdatnia 1 litr wody, zatem opakowanie zawierające 50 sztuk pozwoli już na uzdatnienie 50 litrów, a kosztuje jedynie około 20 złotych. Jakby dokonać przeliczeń – opłaca się to. Dlatego też postawiłem na basenie jeszcze jacuzzi, bo wiedziałem, że ludzie będą chętnie z niego korzystać, a uzdatnienie wody w jacuzzi nie będzie mnie kosztowało wiele.

Zaopatrzyłem się w pokaźny zapas płynnego roztworu podchlorynu sodu oraz tabletek do uzdatniania wody. Jeśli chodzi o chemię basenową, stałem się prawdziwym znawcą. Ludzie chwalili mój basen za to, że jest w nim tak czysto, a woda jest taka klarowna i przyjemna. Otworzenie tego basenu było dobrym pomysłem, jestem z siebie dumny.