Jak pozbyć się szczurów w budynku?

Myszy oraz szczury są zawsze nieproszonymi lokatorami w naszym domu lub innym lokalu użytkowym. Jeśli zauważymy, że w naszym domu pojawiły się małe odchody albo też gniazda lub ślady ząbków na żywności to będziemy się przygotować się na walkę z wrogiem. Możemy zacząć zwalczanie samodzielnie albo też skorzystać z profesjonalnych usług zwalczających gryzonie.

Jak zwalczyć szczury z budynków mieszkalnych?

zwalczanie szczurów w budynkachKiedyś byliśmy przyzwyczajeni do tego, że w wiejskich domach pojawiały się od czasu do czasu myszy albo nawet już szczury. Tego rodzaju gryzonie wprowadzają się nie tylko do prywatnych mieszkań, ale najczęściej do piwnicy w dużych miastach i powodują bardzo wiele szkód. W jaki sposób więc uchronić się przed gryzoniami? Przede wszystkim zawsze musimy pamiętać o tym, że szczury lub myszy osiedlają się tam gdzie będą znajdować coś do jedzenia. Najczęściej więc możemy je spotkać w magazynach, gdzie składowana jest żywność i może to być zarówno nasza spiżarnia, jak również piwnica czy jakiś większy magazyn. Myszy oraz szczury najczęściej ślizgają się od naszych mieszkań oraz piwnic, gdy nadejdą pierwsze chłody. Szukają one wtedy schronienia i trafiają do naszych mieszkań w blokach czy domów jednorodzinnych. Możemy postawić na zwalczanie szczurów w budynkach samodzielnie, ale zdecydowanie lepiej jest wynająć profesjonalną firmę, która za pomocą specjalnych środków chemicznych zwalczy wszelkie gryzonie występujące w naszym otoczeniu.

Jeżeli chcemy postawić na domowe metody obrony to najlepiej mieć w domu kota. Drugim rozwiązaniem jest odstraszający zapach i najlepiej mieć tutaj kwiaty w postaci mięty albo oleandry. Jeszcze innym sposobem jest postawienie odpowiednich łapek na myszy z ich ulubionym przysmakiem, w której bardzo często się same łapią. W ostateczności możemy postawić na deratyzację.